Jak stworzyć rytuały budzenia się, które dodadzą energii i optymizmu na cały dzień?

Wielu z nas nie przepada za porankami, które wiążą się ze wczesną pobudką oraz przygotowaniami do kolejnego dnia pracy. Jednakże to, jak wygląda nasz poranny rytuał, może decydować o całodziennym samopoczuciu oraz o naszej wydajności. Jeśli szukasz dla siebie sprawdzonych rytuałów, które pomogą Ci się wybudzić oraz nabrać energii, ten artykuł jest idealny dla Ciebie!

Szklanka wody

Odpowiednie nawodnienie organizmu to podstawa po wielogodzinnym wypoczynku do prawidłowego funkcjonowania przez cały dzień. Po całej nocy może być bowiem odwodnieni, dlatego też tak istotne staje się właśnie uzupełnienie płynów. Rytuał szklanki wody pozwoli nam się także nieco pobudzić , przyspieszając tempo przemiany materii oraz poprawiając naszą koncentrację.

 

Prysznic

Co jeszcze szybko powinno postawić nas na nogi? Ciepły lub chłodny prysznic! To doskonały sposób na poprawę krążenia krwi, dzięki któremu dostarczymy sobie nieco energii. Prysznic daje nam również poczucie odświeżenia, dzięki czemu od razu nabieramy dobrego samopoczucia. W połączeniu też ze skoczną muzyką możemy zapewnić sobie naprawdę przyjemny poranny rytuał, który doskonale nastroi nas na cały dzień.

 

Poranna gimnastyka

W ramach porannej rutyny niektórzy decydują się także na kilkanaście minut gimnastyki. Dlaczego? Ponieważ włączenie ruchu fizycznego od samego rana może sprawić, że poczujemy się bardziej energicznie i będziemy gotowi do podjęcia dalszych działań. Ruch pobudza bowiem krążenie krwi i uwalnia endorfiny, co właśnie bezpośrednio przekłada się na osiągnięcie lepszego nastroju.

 

Chwila na własne przyjemności

Myśl o tym, że mielibyśmy wstać 5 minut szybciej niż zazwyczaj, niekoniecznie pozytywnie nas nastraja. My jednak postaramy się udowodnić, że taka praktyka może być opłacalna! Poranne rytuały nie powinny bowiem kojarzyć się nam z przykrym obowiązkiem, a czymś, co nadal może sprawiać nam przyjemność. Dlatego też rano warto poświęcić nieco czasu na własne zainteresowania czy inne źródła pozytywnego samopoczucia. Może to być chwila z książką czy odcinek ulubionego twórcy na platformie YouTube. W ten sposób już na starcie umilamy swój dzień, a tym samym możemy cieszyć się większą produktywnością.

Choć początkowo tworzenie porannych rytuałów może wymagać zaangażowania i nieco wysiłku, to jednak z czasem szybko zauważamy, że są one opłacalne i faktycznie mogą nas dobrze nastrajać na cały dzień pracy. Pozwalają nie tylko się pobudzić, ale także stanowią dawkę energii i pozytywnego samopoczucia. Warto więc poświęcić trochę czasu, aby pielęgnować tego typu nawyki.

Artykuł powstał we współpracy z SleepMed.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − dwa =