Jak stworzyć spokojne i bezpieczne środowisko do spania dla najmłodszych?

Jakościowy, komfortowy wypoczynek jest istotny od najmłodszych lat. To w końcu sen odpowiada za regenerację naszego organizmu i pozwala na zaistnienie wielu kluczowych procesów. W przypadku dzieci ma jeszcze ważniejsze znaczenie – wpływa na prawidłowy rozwój. Warto zatem zadbać o to, aby najmłodsi regularnie się wysypiali. Dowiedz się, jak stworzyć spokojne i bezpieczne środowisko do spania dla dzieci!

 

Rola snu w rozwoju dzieci

Sen jest jednym z najważniejszych aspektów w życiu dzieci. Wynika to między innymi z tego, że potrzebują go znacznie więcej niż dorośli. Uważa się, że niemowlę śpi od 17 do 14 godzin, przedszkolak około 10 godzin, a dziecko w wieku szkolnym od 10 do 9 godzin. Widzimy, że to bardzo dużo czasu. Jeśli rodzic nie dopilnuje, by maluch otrzymywał odpowiednią dawkę snu, może to negatywnie wpłynąć na jego rozwój. Wypoczynek jest bowiem kluczowy w regeneracji organizmu i innych procesach, takich jak na przykład zapamiętywanie informacji. Brak snu może też zaburzyć wzrost – podczas snu następuje bowiem wyrzut hormonu wzrostu, który jest niezbędny do prawidłowego rośnięcia.

 

Materac dla dzieci

Jeśli chcemy mieć pewność, że nasza pociecha przesypia odpowiednią ilość godzin, powinniśmy zacząć od zapewnienia jej odpowiedniego podłoża snu. Wygodny i dobrze dopasowany materac jest bowiem ważny w każdym wieku. Model dla dziecka nie powinien być zbyt twardy, ponieważ wtedy może wywołać nieprzyjemne dolegliwości, jak na przykład ból pleców. Najlepszym rozwiązaniem okażą się materace o najniższej twardości, czyli H1. Nie ma wątpliwości, że dzieci docenią miękkość i przyjemne uczucie otulenia, jakie zapewniają modele o wypełnieniu piankowym. Zwróćmy jednak uwagę na dobór odpowiedniego rozmiaru – lepiej postawić na trochę większy materac, który będzie pasować nawet wtedy, gdy maluch trochę podrośnie.

 

Antyalergiczne właściwości

Coraz więcej osób, w tym dzieci, zmaga się z alergiami. Aby uchronić nasze pociechy przed nieprzyjemnymi reakcjami alergicznymi, powinniśmy zaopatrzyć się w takie artykuły sypialniane, które mają antyalergiczne i antybakteryjne właściwości. Wtedy nie musimy obawiać się, że na powierzchni materaca rozwijają się roztocza i drobnoustroje. Takie produkty wpłyną pozytywnie na poziom higieny snu i pomogą lepiej się odprężyć.

 

Przytulna sypialnia

Sypialnia dla dziecka powinna być nie tylko funkcjonalna, ale i przytulna. Maluch musi czuć się w niej swobodnie i bezpiecznie. Postawmy zatem na różne dodatki, które uczynią tę przestrzeń przyjemniejszą. Świetnie sprawdzą się miękkie, puszyste tkaniny, pluszaki, a także lampki o ciekawych kształtach, które będą dawać ciepłe, relaksujące światło. Nie może zabraknąć również spersonalizowanych elementów, dzięki którym dziecko poczuje, że to jego pokój.

Przytulna sypialnia, wygodny i dobrze dopasowany materac, a także jakościowe artykuły sypialniane to elementy, które pomogą nam stworzyć spokojne i bezpieczne środowisko do spania dla najmłodszych. Jeśli o to zadbamy, możemy mieć pewność, że nasze pociechy będą się regularnie wysypiać i skutecznie wypoczną.

Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − 8 =