Znaczenie dobrego podparcia dla kręgosłupa: Jak właściwy materac może przyczynić się do redukcji bólu pleców i poprawy postawy ciała

Ze względu na prowadzony przez większość osób siedzący tryb życia, coraz więcej z nich zmaga się z bólami pleców. Postura ciała ludzi pogarsza się już od bardzo młodego wieku. Wpływa to negatywnie na ich samopoczucie oraz zdrowie. Można je jednak poprawić poprzez dbanie o właściwą jakość snu i wybór odpowiedniego materaca. Jak jego właściwa selekcja przyczyni się do redukcji bólu pleców?

Wsparcie kręgosłupa- redukcja uciążliwego ból

Bóle pleców potrafią skutecznie zepsuć samopoczucie i wprowadzić nas w stan braku motywacji oraz apatii. Bardzo ważne jest więc, by wszelkimi sposobami im zapobiegać. Wybór odpowiedniego materaca będzie znakomitym rozwiązaniem tego problemu. Zapewni nam on między innymi równomierne rozłożenie wagi ciała. Dzięki tym właściwościom jesteśmy w stanie utrzymać naturalną krzywiznę kręgosłupa. W ten sposób zredukujemy punkty nacisku, a plecy nie będą przeciążone. Odpowiedni materac będzie także znakomitym wsparciem odcinka lędźwiowego, piersiowego oraz szyjnego. Poprzez idealne dopasowanie się do kształtu ciała, zminimalizuje napięcie mięśniowe. Bardzo często to ono jest powodem problemów z kręgosłupem.

Właściwy materac- poprawa postawy

Odpowiednio dobrany materac może również znacznie wpłynąć na postawę. Dzięki swoim właściwościom jest w stanie wesprzeć korekcję różnych wad z nią związanych. To kluczowy zakup w przypadku zmagania się z takimi dolegliwościami. Właściwy model umożliwi utrzymanie dobrej postury i prawidłowego ułożenia kręgosłupa zarówno za dnia, jak i w nocy. Będzie go zapewniał ze względu na cechy związane ze wsparciem naturalnych ruchów ciała. Dzięki tej właściwości materac umożliwia naturalne poruszanie się podczas snu, co wspiera zdrową postawę ciała. W celu zwalczania bólu pleców najlepiej zaopatrzyć się w materac niezbyt twardy, piankowy. Takie modele dostosowują się indywidualnie do ciężaru i kształtu ciała, przez co gwarantują właściwe podparcie i spersonalizowaną wygodę.

 

Inne wskazówki dla zdrowych pleców

Właściwy materac to podstawa walki z uciążliwym bólem pleców. Jest jednak wiele czynności, które także mogą bardzo ułatwić codzienność i zredukować problemy związane z kręgosłupem. Przede wszystkim powinniśmy zastanowić się nad sposobem naszej pracy. Czy miejsce, w którym spędzamy tyle czasu, jest urządzone w sposób ergonomiczny? Jeśli nie, warto to zmienić. Odpowiednie ułożenie monitora oraz krzesła może mieć ogromny wpływ na poprawę postawy, oraz wydajności. Pamiętaj także o regularnych przerwach, które zapewnią ulgę dla pleców. Pochodź trochę po pomieszczeniu lub rozciągnij się. W ten sposób zredukujesz problemy z kręgosłupem, które mogłyby się pojawić. Zadbaj również o regularną aktywność fizyczną. Wzmacnianie mięśni pleców oraz brzucha stworzy ogromne wsparcie dla wszystkich kręgów.

Właściwy wybór materaca jest naprawdę ważny dla zachowania pożądanej postawy. Problemy z kręgosłupem nie są przyjemne. Zabierają one motywację do wykonywania codziennych czynności i wprowadzają nas w apatyczny nastrój. W celu całkowitego pozbycia się bólu pleców pamiętajcie o aktywności fizycznej oraz odpowiednim urządzeniu miejsca pracy. Wszystkie te czynniki będą kluczowe dla zdrowia Waszego kręgosłupa.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 + 4 =