Jakie rodzaje umywalek łazienkowych można wyróżnić?

Umywalka do łazienki to jeden z najważniejszych elementów jej wyposażenia, niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z małą łazienką, czy też z dużym salonem kąpielowym. Wybór umywalki sprowadza się nie tylko do wskazania konkretnego rozmiaru, kształtu czy producenta, ale również i do rodzaju umywalki. Jeśli właśnie zastanawiasz się jaką umywalkę do swojej łazienki wybrać, koniecznie poznaj najważniejsze typy umywalek i ich największe atuty.

 

Rodzaje umywalek łazienkowych – podział ze względu na sposób montażu

Wybierając idealną umywalkę, warto wziąć pod uwagę producenta, rozmiar i kształt umywalki, ale również i jej rodzaj. Wśród modeli umywalek łazienkowych, można wyróżnić umywalki wykonane z ceramiki oraz z kompozytu kompozytu. Jednak bardzo często dokonuje się również podziału ze względu na sposób montażu.

Umywalki nablatowe

Umywalka nabaltowa to rozwiązanie uniwersalne, które doskonale sprawdzi się w każdej aranżacji łazienki. W tej grupie produktów można znaleźć klasyczną umywalkę nablatową prostokątną czy okrągłą, ale również i niekonwencjonalne wzory, które sprawiają, że umywalka nablatowa nabiera wyjątkowego charakteru.

Bardzo często takie umywalki montowane są na szafce łazienkowej. Tym samym wokół umywalki zyskujemy również miejsce do przechowywania kosmetyków i środków higienicznych, co znacznie zwiększa ich funkcjonalność. Jeśli zdecydujesz się wybrać umywalkę nablatową, weź pod uwagę konieczność montażu baterii na ścianie lub obok misy (tutaj sprawdzi się obszerny blat), gdyż umywalki nablatowe nie mają otworu na baterię.

Umywalki wpuszczane w blat

Idealnie dobrana umywalka to swoista gwarancja aranżacyjnego sukcesu. Nic dziwnego, że sporą popularnością, jeśli chodzi o rodzaje umywalek łazienkowych, cieszą się umywalki wpuszczane w blat. Takie rozwiązanie wyróżnia się walorami estetycznymi, dając jednocześnie możliwość funkcjonalnej aranżacji łazienki bez wystających elementów. Umywalki podblatowe wymagają jednak wodoodpornych blatów, by można było korzystać z umywalki bez obaw o jego zniszczenie, co należy wziąć pod uwagę, wybierając rozwiązanie do swojej łazienki.

Umywalka do łazienki wisząca

Aranżując łazienkę do wyboru mamy również umywalki wiszące. Takie umywalki doskonale sprawdzą się w każdej łazience i toalecie. Warto podkreślić jednak, że wisząca umywalka to również idealna odpowiedź na pytanie, jaka umywalka do małej łazienki sprawdzi się najlepiej. Nic dziwnego, bo nowoczesne umywalki wiszące pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń, a jednocześnie nie zajmują dużo miejsca.

Co więcej, łazienkę z umywalką wiszącą znacznie łatwiej utrzymać w czystości. Przede wszystkim jej postument nie dotyka podłogi, dzięki czemu znacznie łatwiej ją umyć. Takie umywalki warto wyposażyć również w ozdobny syfon, dzięki czemu zyskują one nie tylko lekkość, ale również wyjątkowy styl.

Z kolei w dużych łazienkach sprawdzi się umywalka wolnostojąca, która nada pomieszczeniu niebagatelnego charakteru, zwłaszcza, że na rynku dostępne są różne kształty i kolory modeli.

Umywalki meblowe

Takie misy umywalki można montować na meblach, ale również i bezpośrednio do ściany. Na ogół taka ceramika sprzedawana jest jednak razem z meblem. Z jednej strony jest to atut, zdejmujący z nas obowiązek poszukiwania dodatkowych rozwiązań. Z drugiej jednak nie mamy wpływu na kształt i kolor szafki, która również stanowi niezwykle istotny element wyposażenia łazienek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + 18 =